درب های اتوماتیک خانگی و صنعتی

درب اتوماتیک خانگی و صنعتی

درب های اتوماتیک، جایگزین مناسب و هوشمند، لوکس و راحت برای استفاده به جای درب های سنتی پارکینگ هستند. اولین باری که این درب ها تولید شدند به دلیل لوکس بودن جای خود را در ساختمان ها باز کردند، اما رفته رفته مانند یک ضرورت برای زندگی روزمره مورد استفاده قرار گرفتند. درب های اتوماتیک به شکل های مختلفی در بازار تولید می شوند. درب های اتوماتیک صنعتی یکی از این درب ها می باشند که مورد استقبال قرار گرفته است.

دربهای فادینی
معرفی درب اتوماتیک صنعتی

درب های اتوماتیک صنعتی درب های بزرگی هستند که در انبارها، کارخانه ها، سوله ها و … مورد استفاده قرار می گیرند. درب اتوماتیک صنعتی در انواع مختلفی تولید می شود که هر کدام کارایی خاص خود را دارند. این نوع درب ها به صورت اتوماتیک بسته می شوند. درب های اتوماتیک صنعتی علاوه بر موارد گفته شده برای پارکینگ های خودرو، محل محافظت از هواپیما ها و … استفاده می شود. این مکان ها نیاز به باز و بسته نمودن زیاد دارند، بنابراین راحتی مناسبی را به همراه دارند همچنین از امنیت بالایی هم برخوردار هستند. درب اتوماتیک صنعتی دارای کیفیت بالا و ماندگاری زیاد، دوام عالی، اطمینان بالا و ایمنی منحصر به فرد می باشد. معمولا جنسی که برای درب های اتوماتیک به کار می برند آلومینیوم است که تیغه های آلومینیومی را در خود دارا هستند.

درب اتوماتیک صنعتی کشویی: درب های اتوماتیک صنعتی کشویی یا ریلی که انتقال قدرت آن ها از گیربکس می باشد به دو صورت هستند یکی زنجیری و دیگری شانه ای که موتور آن به صورت سه فاز فعالیت خواهد کرد. جنس این درب ها از جنس فلز می باشد و تیغه های آن آلومینیومی هستند. مزیت استفاده از درب های صنعتی بسیار زیاد هست به همین علت امروزه استفاده از این نوع درب ها رونق خوبی دارد.
تردد با درب اتوماتیک صنعتی زیاد است و هیچ محدودیتی در آن وجود ندارد به همین علت امروزه کارخانه ها و انبارها از این نوع درب ها استفاده می نمایند. سیستم خلاص کن درب های صنعتی کشویی به صورت دستی است و برای اطمینان کلید خلاص کن هم همراه آن ارائه می شود. قابلیت نصب باطری ذخیره بر روی درب های اتوماتیک صنعتی ریلی وجود دارد، این مورد برای زمانی که برق قطع می شود بسیار کاربرد دارد به این نحو که هنگامی که برق قطع می شود باطری ها برق را درون خود نگه می دارند و از آن استفاده می نمایند.

درب های اتوماتیک صنعتی رول آپ
درب اتوماتیک صنعتی کرکره ای: درب های اتوماتیک صنعتی کره کره ای همان طور که از نام آن مشخص است حالت کرکره ای دارند و با درب های اتوماتیک صنعتی رول آپ شناخته می شوند. این نوع از درب ها با توجه به وزن، اندازه و نوع تیغه هایی که در آن به کار برده می شود به انواع گوناگونی دسته بندی خواهد شد. درب صنعتی کرکره ای از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است و از لحاظ امنیت کاملا مستحکم هستند. این نوع از درب های یکی از پرکاربرد ترین درب های صنعتی در جهان به شمار می روند.

درب اتوماتیک صنعتی سکشنال: نوع دیگر درب های اتوماتیک صنعتی درب های سکشنال نام دارند که برای محیط های کوچک تر که دارای محدودیت در عرض هستند مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از ویژگی های درب های اتوماتیک صنعتی سکشنال این است که در زیر سقف ورودی های کم عرض جمع می شوند؛ یعنی بازشوی درب های سکشنال قابل تغییر هستند و با توجه به درخواست مشتریان آن را کم یا زیاد می کنند که این مهم ترین ویژگی این نوع درب ها به شمار می رود.

درب های صنعتی فولد آپ: یکی دیگر از درب های اتوماتیک صنعتی نوع فولد آپ آن می باشد که برای محیط هایی با ابعاد بسیار بزرگ مانند محل ورودی هواپیما مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع درب ها را معمولا از جنس پی وی سی می سازند و دارای انعطاف پذیری زیادی هستند. درب های فولد آپ مانند درب های رول آپ حرکت می کنند، اما باید بگوییم سرعت درب های فولد آپ پایین تر است و در طراحی هم با هم متفاوت هستند.

درب های اتوماتیک پر سرعت: برخی از کارخانه ها برای مکان های دارای عبور و مرور زیاد از این نوع درب ها استفاده می کنند، یعنی برای صرفه جویی در زمان و انجام سریع کارها می توان از بین انواع درب های اتوماتیک صنعتی درب های پر سرعت یا های اسپید انتخاب نمود.

درب اتوماتیک ریلی
معرفی درب اتوماتیک خانگی

درب های اتوماتیک خانگی بیشتر از نوع کرکره ای هستند و جنس آن ها از آلیاژ می باشد که بسیار سبک اند و در مقابل سر و صدا ماند عایق عمل خواهند کرد. از طرفی هم به دلیل اینکه فوم پلی اورتان در آن استفاده می شود عایق خوبی برای حرارت به شمار می روند، بنابراین درب های اتوماتیک آلومینیومی فوم دار برای پارکینگ های خانگی بسیار مناسب هستند. کرکره های اتوماتیکی برای درب های ورودی یا رمپ ها که از لحاظ فضا محدودیت دارند بسیار مناسب هستند.
درب های اتوماتیک به دلیل اینکه دارای مزایای مناسبی نسبت به درب های کرکره ای سنتی هستند در بین مردم بسیار رواج پیدا کرده اند. این نوع از درب ها به دلیل عایق بودن در برابر سر و صدا، زیبایی، امنیت و باز و بسته شدن راحت برای محیط های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. برای قسمت هایی از خانه که به حصار محافظتی احتیاج می شود می توانید از این نوع درب ها استفاده نمایید و با کنترل هوشمند قادر خواهید بود به راحتی آن را باز و بسته نمایید.

درب های اتوماتیک کرکره ای خانگی دارای ویژگی های زیادی هستند که شامل:

  • افزایش امینت ساختمان
  • کارایی بی صدا به دلیل استفاده از تیغه های فوم دار
  • سهولت در باز و بسته شدن
  • زیبایی و تنوع رنگ بالا
  • استفاده بهینه از فضای پارکینگ
  • جلوگیری نمودن از اتلاف انرژی و قابلیت نصب سنسورهای جانبی می شود.

معمولا درب های اتوماتیک خانگی از نوع کرکره ای با ابعاد بسیار کوچک دارای موتورهای توبولار است، چرا که این نوع موتور فضای زیادی را به خود اختصاص نخواهد داد. به همین علت قابل رویت نیست. باز و بسته شدن درب با دستگیره هایی که در کنار موتور قرار می گیرند انجام می شود از طرفی هم می توان با استفاده از ریموت آن را باز و بسته نمود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست