درب بازکن اتوماتیک

درب باز کن اتوماتیک

درب بازکن اتوماتیک با اهداف بسیاری نظیر رفاه بیشتر افراد و مسائل حفاظتی و امنیتی ، هم چنین کنترل کردن تردد اشخاص در مکان‌های مختلفی مانند درب حیاط ، درب پارکینگ ، درب ورودی ساختمان ها و همچنین آسان بودن تردد و رفت و آمد برای افراد معلول مورد استفاده و نصب قرار می‌گیرد. برای باز و بسته کردن درب های اتوماتیک کافی است با فشار دادن ریموت در فاصله مناسب این کار را انجام داد. مهمترین عامل در درب های اتوماتیک باز و بسته شدن ایمنی و عالی و همچنین با حداقل هزینه و حداکثر عمر قادر است عملکرد داشته باشد.

برای باز و بسته کردن انواع مختلفی از درب ها سیستم‌هایی توسط موتورهای الکترومکانیکی مخصوص کرکره برقی استفاده می شود. درب بازکن اتوماتیک با روی هم سوار کردن و در کنار هم قرار دادن تیغه ها درست می شوند و برای انواع مصارف مختلف و در ابعادهای متنوع تولید و مورد نصب قرار می گیرند مانند کرکره برقی هایی که در بخش‌های صنعتی مورد تولید قرار می گیرند.

درب باز کن اتوماتیک

کاربرد درب های اتوماتیک پارکینگ

– این درب ها در مراکز نظامی و مکانهای خاصی مثل درب اتوماتیک انبار ها و آزمایشگاه ها
– کاربرد در بیمارستان ها و اتاق عمل جهت موارد بهداشت بیشتر
– افزایش سرعت کار نظیر درب بازکن های مکان های صنعتی
– مصرف بهینه انرژی مانند دربهای اتوماتیک هتل ها و فروشگاه ها
– از رفاه بیشتری در مقایسه با درب های معمولی به اتوماتیک شامل پارکینگ منازل و مراکز تفریحی تجاری و…
– جایگزین نیروی انسانی بدون پیاده شدن از خودرو جهت باز کردن دستی درب

اصولا درب بازکن ها به سه دسته تقسیم می شوند

بنوماتیک

این نوع درب ها حداقل هر سه ماه نیاز به سرویس و بازدید دارد اگر به هر دلیلی لوله‌های انتقال باد سوراخ شود بازوی های آن آزاد می شود و درب باز خواهد شد و از نظر امنیتی می‌تواند مشکلات زیادی را در پی داشته باشد.

درب باز کن هیدرولیک

نیروی حرکت درب توسط روغن منتقل می شود و این سیستم مناسب درب های با وزن زیاد است زیرا نیروی درب بازکن های هیدرولیکی بسیار بالا است.

الکتروموتوری

این نوع درب ها سیستم های ساده ای را دارا می باشد اما کارایی آن بسیار بالا است. استفاده از این نوع سیستم در جهان بسیار مورد استقبال بوده و دیگر نیاز به سرویس یابی ندارد. در موتور این نوع درب بازکن از گیربکس استفاده شده که عمل باز و بسته کردن درب ها را به عهده دارد.

قسمت های اصلی درب بازکن اتوماتیک

فلاشر ها
پایه ها
میکرو سوئیچ
موتور الکتریکی
ریموت کنترل
تجهیزات ایمنی
برد الکتریکی
شستی های کنترل دست
گیربکس یا قسمت مکانیکی

درب باز کن اتوماتیک

انواع مختلف درب های برقی

درب های ریلی
طراحی این نوع درب ها به گونه ی یک تکه است و توسط ریلی که در پایین درب بازکن وجود دارد لغزیده و سمت چپ و راست به حرکت در می آید.
درب های لولایی
درب های لولایی نوعی از درب هایی هستند که به صورت دولنگه مورد طراحی قرار گرفته اند یا به صورت تک لنگه هستند که حول یک لولا حرکت افقی دارند.
درب های یک تکه چرخان
طراحی این نوع درب ها به گونه‌ای است که به صورت یکپارچه با حرکت عمودی حول دو نقطه که در طرفین وجود دارد می چرخد و موازات سقف قرار می گیرند.
درب های چند تکه ای
این نوع درب ها به هنگام باز شدن به طرف بالا حرکت کرده و به گونه تکه های افقی روی هم قرار داده می شوند و سپس ۹۰ درجه می چرخند و در موازات صف قرار میگیرند.

تفاوت کرکره برقی با درب کرکره ای

تفاوت عمده میان درب بازکن اتوماتیک با درب کرکره ای در قطعه‌ای به نام های فلاشر وضعیت و دیگری چشمی تشخیص مانع است. در مدل کرکره برقی معمولاً این دو قطعه مهم نصب نمی شوند. از بهترین انواع آن جهت خرید کرکره برقی تیغه ایتالیا و موتور بارزانته ایتالیا است زیرا به دلیل اینکه شرایط جوی تاثیرات بسیار کمی بر روی کرکره دارد.

لوازم قطعات و محصولات استفاده شده در ساخت کرکره هوشمند

موتور کرکره برقی متناسب با وزن درب
تیغه های گوناگون مطابق با سلیقه مشتری
فلاشر اعلان وضعیت کرکره هوشمند
استفاده از چشمی برای امنیت در مواقعی که درب در ورودی پارکینگ نصب میشود

تفاوت درب ریموت پارکینگ با درب کرکره ای پارکینگ

در بیشتر محصولات تفاوت هایی میان آنها وجود دارد که باعث می‌شود یک محصول در مقابل دیگری از کیفیت و برتری بیشتری برخوردار باشد. درب ریموت پارکینگ و درب کرکره ای دارای مرکز کنترل است که هر دوی آنها در بخش ورودی درب پارکینگ نصب می شوند و هر دوی آنها به وسیله ریموت کنترل عمل می‌کنند.درب کرکره ای با موتور کرکره و درب ریموت با استفاده از جک درب پارکینگ باز می شود. درب کرکره ای به شکل عمودی باز و بسته می شود اما درب ریموت متفاوت است و به گونه داخل یا بیرون عمل می‌کند. درب کرکره و درب ریموت در شکل گیری ساختار هم تفاوت‌های بسیاری با یکدیگر دارند به عنوان مثال ساختار درب کرکره ای با بهره گیری از تیغه ها انجام می‌شود اما درب ریموت به مانند درب های فلزی معمولی عمل می‌کند.

تفاوت عمده دیگری که باید ذکر شود این است که بر روی درب کرکره ای ، برای تشخیص مشاهده مانع چشمی مخصوص نصب می‌گردد اما درب ریموت فاقد این نوع چشمی است و در پایان تفاوت بسیار مهم آن در قیمت این دو محصول است و قیمت درب کرکره ای در مقایسه با درب ریموت بالاتر است به دلیل این که درب ریموت همان درب معمولی فلزی است که تنها تبدیل به نوع برقی آن شده است و دیگر نیازی به تهیه کردن درب جدید نیست و همین عامل تفاوت عمده ای در قیمت آن ایجاد کرده است.

پروفیل های تیغه کرکره برقی

شامل تیغه های آلومینیومی تک جداره شامل ساده و پانچی و همچنین دوجداره اکسترود در سایزهای متنوعی مانند پروفیل تولید و عرضه می شوند. باید عنوان کرد که در درب های پارکینگ منازل ، مکان های تجاری و نیمه صنعتی به طور گسترده استفاده می شود.
معمولاً بسیاری از محصولات بی کیفیت و نامرغوبی که در بازار تولید و یافت می‌شوند تیغه های تک و دوجداره گالوانیزه هستند که دارای فوم پلی یورتان می باشند.
در پرده کرکره اتوماتیک معمولاً تیغه های رول فوم که این تیغه ها به صورت رول فرمینگ تهیه می شوند و ساخت کشور آلمان هستند.
در بسیاری از درب بازکن های فروشگاه ها و مراکز تجاری از تیغه های شفاف نانو یا پلی کربنات که ظاهری طلق مانند دارند و همچنین امکان مشاهده محیط داخل از پشت تیغه ها فراهم است و به دلیل زیبایی و مناسب بودن آن از استقبال مطلوبی برخوردار است این نوع تیغه ها قابلیت این را دارند که اشعه ماورای بنفش را به خوبی جذب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست