انواع درب شیشه ای برقی اتوماتیک و کاربرد آنها

درب شیشه ای اتوماتیک

درب های شیشه ای برقی چه کاربردی دارند؟

امروزه همزمان با پیشرفت تکنولوژی استفاده از درب های شیشه ای اتوماتیک درمنازل و اماکن عمومی افزایش یافته است. این درب ها دارای انواع مختلفی هستند که هر کدام در اماکن مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. یکی از پر مصرف ترین درب های شیشه ای درب شیشه ای اتوماتیک هستند که در ساختمان های پر رفت و آمد مورد استفاده قرار می گیرند. اگر می خواهید با درب های شیشه ای بیشتر آشنا شوید تا پایان با ما همراه باشید.

درب شیشه ای اتوماتیک چیست؟

این درب ها همانطور که از نامشان پیداست درب هایی از جنس شیشه هستند که معمولا به صورت اتوماتیک می باشند. یعنی یک حسگر و چشمی در بالای درب وجود دارد که موجب باز و بسته شدن درب می شوند. معمولا یک سنسورحرکتی یا حساس به وزن در این درب ها تعبیه می شود که باز و بسته شدن درب را کنترل می کنند و میزان حساسیت این سنسورها قابل تنظیم و برنامه ریزی است. این درب ها ضمن اینکه سبب جداسازی محیط ها از یکدیگر می شوند موجب زیبایی آن مکان نیز خواهند شد. از این رو امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده اند.

کاربرد درب شیشه ای برقی اتوماتیک

درب های شیشه ای اتوماتیک با توجه به ویژگی های منحصر به فردی که دارند در اماکن مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند که از جمله آن ها می توان به هتل ها، بیمارستان ها، بانک ها، فرودگاه ها و برخی از مراکز تجاری و مجتمع های تفریحی فرهنگی و … اشاره نمود.

انواع درب شیشه ای اتوماتیک

درب شیشه ای اتوماتیک با توجه به انداره و ابعاد و همچنین میزان ترددی که در طول شبانه روز از آن ها صورت می گیرد دارای انواع مختلفی هستند. از جمله این درب ها می توان به درب تلسکوپی، کشویی یا اسلایدی، گرد و نیم گرد اشاره نمود که در زیر به معرفی آن ها می پردازیم.

درب شیشه ای تلسکوپیدرب اتوماتیک شیشه ای کی اتومیشن
این درب ها به نحوی طراحی و تولید شده اند که بیشترین میزان باز شوندگی را داشته باشند. از این رو می توانند انتخاب بسیار مناسبی برای مکان های عمومی و پر تردد باشند. درب های شیشه ای تلسکوپی خود دارای انواع مختلفی هستند که از جمله آن ها می توان به درب اتوماتیک دو طرفه تلسکوپی، درب اتوماتیک یک طرفه تلسکوپی به چپ یا راست باز شو اشاره نمود. درب های تلسکوپی دارای امکانات مختلفی هستند که از جمله آن ها می توان به قابلیت قفل شدن درب های متحرک، جلوگیری از اتلاف انرژی و ورود گرد و غبار، برخورداری از چرخ های روان با استفاده از چرخ های پلیمری، قابلیت نصب برای ورودی هایی تا ارتفاع 3.5 متر و … اشاره نمود.

درب شیشه ای کشویی
یکی دیگر از انواع درب شیشه ای اتوماتیک درب های کشویی هستند. این درب ها به دلیل عملکرد ساده ای که دارند جز پر فروش ترین و پر مصرف ترین درب های اتوماتیک محسوب می شوند. عرض دهانه درب های شیشه ای کشویی در حالت استاندارد 2/1 متر می باشد و به صورت اتوماتیک با استفاده از حسگرها باز و بسته می شوند. این درب ها می توانند به صورت 2 لنگه ثابت و 2 لنگه متحرک و یا 1 لنگه متحرک نصب شوند و مورد استفاده قرار گیرند.

درب شیشه ای گرد و نیم گرد
این درب های شیشه ای با توجه به حالت انحنایی که دارند بسیار زیبا هستند و جلوه ای خاص به ساختمان می بخشند. معمولا از درب های شیشه ای گرد و نیم گرد در ساختمان های لوکس، هتل ها، بیمارستان ها که دارای معماری های خاص و منحصر به فردی هستند استفاده می کنند. در این درب ها 2 لنگه شیشه منحنی بر روی 2 شیشه منحنی ثابت به صورت کشویی حرکت می کند. ازمهم ترین ویژگی این درب ها می توان به مجهز بودن به پر قدرت ترین موتورها، سرعت بالا در باز و بسته نمودن درب ها، مجهز بودن به شارژ و باتری در هنگام قطع برق، داشتن قفل الکترومکانیکی، مجهز بودن به میکروپروسسور قابل برنامه ریزی و … اشاره نمود.

درب شیشه ای برقی اتوماتیک

قطعات درب شیشه ای اتوماتیک

به طور کلی در درب های شیشه ای اتوماتیک از قطعات زیر استفاده می شود.
ریل درب شیشه ای
ریل درب یکی از مهم ترین قسمت های یراق آلات درب های شیشه ای محسوب می شود و معمولا از جنس آلومینیوم سخت است. ریل ها معمولا به رنگ نقره ای در بازار وجود دارند اما با توجه به سلیقه مشتری به رنگ کوره ای و طلایی نیز تولید می شوند.
موتور درب اتوماتیک
از جمله موتورهایی که در درب های اتوماتیک مورد استفاده قرار می گیرند می توان به موتور انکوردار و ساده اشاره نمود.
سنسور درب اتوماتیک
این سنسورها دارای دو نوع عقابی و چشم پرده ای هستند که سنسور عقابی دارای عملکردی دایره ای شکل و نوع چشم پرده ای دارای عملکرد خطی می باشد. سنسورهای خطی با توجه عملکرد مناسب تریی که دارند و جلوگیری نمودن از هدر رفت انرژی دارای قیمت بالاتری هستند.
کنترل باکس
در درب های اتوماتیک تمامی دستورات از طریق ریموت و سنسورهای چشمی دریافت می شود و به موتور انتقال می یابد.کنترل باکس یک صفحه کلید دستی یا دیجیتال دارد که تنظیماتی از قبیل میزان باز شدن، سرعت باز و بسته شدن و .. را دریافت و در حافظه خود ثبت و نگهداری می نماید.
هرزگرد
مقابل موتورو سمت دیگر ریل بسته می شود. دور رفت و برگشت موتور و هنگرها توسط تسمه کامل می گردد.
کاور
تمامی قطعاتی که در درب اتوماتیک برقی شیشه ای وجود دارد توسط کاوری هم رنگ پوشیده می شوند. این کار علاوه بر اینکه موجب زیبایی بیشتر درب خواهد شد از تمامی قطعات نیز در برابر ضربه محافظت می کند.

انواع فریم در درب اتوماتیک شیشه ای

معمولا در این نوع دربها  از فریم های استیل و آلومینیومی استفاده می کنند.
فریم آلومینیوم رنگی درب اتوماتیک
این فریم ها در دو مدل پهن و باریک به کار می روند و دارای پوششی ازرنگ الکترواستاتیک پودری هستند که رنگ آن ها متناسب با محیط و سلیقه مشتری انتخاب می شود.
فریم استیل این درب ها
این فریم ها که روکشی از ورق استیل دکورال دارند دارای تنوع رنگی بسیار بالایی می باشند.

شیشه درب شیشه ای برقی اتوماتیک

در درب های اتوماتیک شیشه ای ازشیشه سکوریت استفاده می شود و به منظور درج لوگو از انواع سندبلاست بر روی آن استفاده می کنند. این شیشه ها دارای قطر 10-12 میلیمتر هستند و فریم دور آن ها معمولا به رنگ سفید یا بی رنگ است.

اپراتور درب شیشه ای

موتور و متعلقات آن در درب های شیشه ای برقی اتوماتیک در اپراتور درب قرار می گیرد و ولت های شیشه بر روی آن قرار می گیرند. به منظور ساخت این اپراتورها از یک موتور الکتریکی هوشمند استفاده می نمایند که قادر است تمامی فرمان ها را از طریق چشمی یا به صورت دستی دریافت نماید و فرمان باز و بسته شدن و حرکت درب ها را صادر کند. برندهای داخلی و خارجی معتبری وجود دارد که ارائه دهنده انواع اپراتور درب شیشه ای هستند. این اپراتور در واقع از قطعات اتوماتیکی تشکیل شده که به صورت دو لنگه و افقی باز و بسته می شوند و می تواند در حالت اتوماتیک، توقف باز یا توقف بسته باشد.

مزایای درب اتوماتیک شیشه ای برقی

استفاده از این درب ها دارای مزایای بسیاری می باشد به همین دلیل در اکثر اماکن پر رفت و آمد و خاص مورد استفاده قرار می گیرند. با استفاده از درب های شیشه ای میزان تلفات انرژی و هدر رفت آن کاهش می یابد و انرژی در محیط ذخیره سازی می شود، به طوری که بررسی ها نشان می دهد که این درب ها سالانه حدود 30-50 درصد در مصرف انرژی ساختمان صرفه جویی می کنند. علاوه بر این درب های شیشه ای ظاهری شیک و جذاب به ساختمان می بخشند و موجب می شوند که رفت و آمد ها با سهولت بیشتری صورت بگیرد.
از دیگر مزایای این درب ها می توان به برقراری امنیت بالا برای سازمان ها، جلوگیری از ورود گرد و غبار و صدا، رعایت بهداشت و جلوگیری ازانتقال بیماری، امکان اتصال به سیستم های هوشمند ساختمان و … اشاره نمود.

قیمت درب اتوماتیک شیشه ای

عوامل مختلفی تعیین کننده قیمت درب شیشه ای برقی اتوماتیک می باشد که از جمله مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود.
• برند درب شیشه ای
• ابعاد و جنس شیشه دربدرب های اتوماتیک شیشه ای شیب دار
• شکل ظاهری درب
• کیفیت قطعات و سنسورها
• رنگ شیشه سکوریت درب
• نوع فریم درب و آلومینیوم یا استیل بودن آن
• نوع موتور و مدار الکترونیکی
• ابعاد و اندازه درب اتوماتیک

شرکت ایمن سازان قشم در زمینه درب های شیشه ای برقی اتوماتیک فعال است و برند کی اتومیشن از معروف برندهای موجود در این شرکت به فروش می رسد . برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید .

در انتخاب این درب ها به چه مواردی باید دقت نمود؟

• نوع کاربری درب (بیمارستان، مرکز خرید، هتل و ..)
• مقدار بودجه در نظر گرفته شده
• تعداد تردد روزانه درب
• انتخاب موتور درب شیشه ای برقی اتوماتیک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست